مجموعه محصولات


Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home3/sahands6/public_html/plugins/system/helix3/core/classes/menu.php on line 89

سبدخرید 0 items: 0,00 ﷼

 x 

کارت خالی

قیمت سنگ (Price Of Stone)

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

قیمت سنگ به پارارمترهای زیادی بستگی دارد و در کل قیمت گذار سنگ فرآیند پیچیده ای میباشد که در ذیل به تعدادی از این پارارمترهای موثر در قیمت سنگ پرداخته میشود:

1- سنگ خام بصورت وزنی مورد معامله قرار میگیرد در نتیجه با افزاریش واحد حجم سنگ ، قیمت فرآوری نیز افزایش میابد.

2- فاصله بین معدن (استخراج سنگ) تا کارخانه تولید و فراوری سنگ از دیگر عوامل موثر در قیمت سنگ میباشد.طبیعتا با افزایش فاصله بین محل معدن و کارخانه هزینه بیشتری جهت مل سنگ خام پرداخت شده و قیمت سنگ فرآوری شده نیز افزایش می یابد. البته این عامل تاثیر کمتری نسبت به عوامل دیگر در افزاریش یا کاهش قیمت سنگ دارد.

3- با توجه به نوع استخراج ، کوپ های سنگ خام با شرایط متفاوتی بدست می آیند اعم از اینکه کوپ بدست آمده 6بر برش بوده که اصطلاحا قواره نامیده میشود و یا اینکه 6 بر برش نبوده که اصطلاحا بی قوار یا لاشه سنگ نامیده میشود. قیمت کوپ های باقواره از کوپ سنگ بی قواره بیشتر بوده در نتیجه قیمت سنگ های تولید شده از کوپ های قواره بالاتر میباشد.

4- روش برش سنگ: در ایران معمولا سنگ های خام را با 2 مدل دستگاه اره بر و قله بر برش میزنند، دستگاه اره ای نسبت به دستگاه قله بر گران تر بوده در نتیجه سرمایه گذاری اولیه در روش اره بر بیشتر میباشد، و از طرفی کوپ سنگهایی که در زیر دستگاه اره بر قرار میگیرند بایستی کوپ های قواره باشند و همچنین معمولا بانداژ میشوند که این عوامل هزینه بر بوده و در نتیجه باعث افزایش قیمت سنگ بریده شده توسط دستگاه اره بر میشود.

5- نحوه فرآوری سنگ و مواد مصرفی استفاده شده در آن: پس از برش کوپ سنگ ، سنگ بریده شده فرآوری میشود، در این مرحله مواد مصرفی اعم از پسب اپوکسی، رزین، لقمه های استفاده شده در دستگاه ساب و غیره در کیفیت سنگ تولید شده بسیار تاثیر گذار میباشند. این مرحله از تولید یکی از مراحل نسبتا هزینه بر بوده و در نتیجه استفاده از مواد مصرفی با کیفیت بالاتر و طبیعتا گرانتر، سنگی با کیفت بالاتر بدست می آید. نتیجه میگیریم در صورت استفاده از مواد مصرفی با کبفیت بالاتر، قیمت سنگ تولید شده بالاتر می رود.

6- ضخامت سنگ: با افزاریش ضخامت سنگ، بدلیل سنگ دهی کمتر در هر تن قیمت سنگ افزاریش می یابد.

7- دقت در برش: برای بالا بردن دقت در برش باید از تیغه های با کیفیت بالا استفاده نمود و همچنین در تولید سنگ های کف نیروی انسانی (اپراتور دستگاه) دقت بیشتری در کار خود داشته باشد که تمامس سنگها در یک سایز و گونیا بریده شوند. با بالا رفتن دقت در برش سنگ معمولا قیمت سنگ نیز افزایش می یابد.

8- سورت بندی سنگ: سورت بندی عبارتند از دسته بندی سنگ های بریده شده در طیف های رنگی یکسان که هرقدر دقت در این امر افزایش یابد سنگ های دسته بندی شده در یک ردیف یک دست تر به نظر میرسند که این کار زمان بر بوده و احتیاج به نیروی کار متخصص میباشد. طبیعتا با افزایش دقت در سورت بندی سنگی یکدست تر ارائه شده و قیمت سنگ میز افزایش می یابد.

9- سایز سنگ: معمولا با افزایش سایز سنگ قیمت سنگ نیز افزایش می یابد.

10- سابقه سنگ: سنگ های با سابقه و یا اصطلاحا شناخته شده قیمت بالاتری نسبت به سنگ هایی هستند که معدن آن ها به تازگی کشف شده و مورد بهره برداری قرار گرفته اند با توجه به شناخنه شدن سنگ ها در نتیجه در اکثر قراردادهای ساختمانی، قرارداد بر اساس آن سنگ ها بسته میشوند.

11- رابطه میان عرض و تقاضا در بازار سنگ:

با افزایش ساخت و ساز و با توجه به طراحی های ژورنال های خارجی و داخلی و سنگ های استفاده شده در آن ژورنال ها معمولا تقاضا برای خرید و استفاده از سنگ ها بالا رفته و در نتیجه قیمت آن سنگ ها نیز افزایش می یابد. در نتیجه گاا اتفاق می افتد سنگی با کیفیت بالا و برشی عالی موجود بوده ولی به علت تقاضای کم، قیمتی مناسب دارد.

تماس با ما

    • تهران - تهرانپارس - انتهای خیابان 196 شرقی - خیابان شریعتی پلاک 24

    • تلفن: 09121314497 02177390664

    • ایمیل: info@SahandStone.com

جستجو